Новости укр

ОФОРМЛЕННЯ СТАТУСУ ВПО БЕЗ ДОКУМЕНТІВ

За законом «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», статус ВПО отримують люди, що покинули свій дім через війну і оселилися деінде в межах України, навіть якщо ви переїхали в межах громади, а не здійснили мандрівку через пів країни. Статус можуть отримати громадяни України, іноземці або ж люди без громадянства. Відмову можна оскаржити в суді.

У Постанові про порядок надання довідки про статус ВПО є перелік областей (Чернігівська, Сумська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Донецька, Луганська, Житомирська, Одеська, Волинська, Дніпропетровська, Київська області і саме місто Київ), мешканці яких можуть отримати статус ВПО. Проте це не означає, що люди з інших областей не можуть його отримати. Тобто якщо ви виїхали, наприклад, з Полтавської області, все ще можна розраховувати на довідку ВПО, проте грошову допомогу ви вже не отримаєте. Поза територією бойових дій людина може розраховувати на компенсацію у разі, якщо її житло було зруйноване, приміром, ракетним обстрілом. Але ця компенсація не залежить від того, чи є у вас статус ВПО.

Так, але Спершу треба звернутися до Державної міграційної служби, щоб отримати нові документи. Наразі повністю без документів отримати довідку про статус ВПО складно, проте найближчим часом ця ситуація зміниться — достатньо буде показати підтвердження з ДМС про виготовлення нових документів.

Якщо документи є, але відсутня відмітка про реєстрацію місця проживання на території, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, заявник забов’язан надати докази, що підтверджують факт проживання на такій території на момент виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення.

💁‍♂️Такими документами можуть бути:

➡️військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби;

➡️трудова книжка із записами про трудову діяльність;

➡️документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно;

➡️ довідка з місця навчання денної форми;

➡️ освітні документи: свідоцтво про базову загальну середню освіту, атестат про повну загальну середню освіту, документ про професійно-технічну освіту, диплом про вищу освіту (науковий ступінь);

➡️рішення місцевого органу державної влади чи органу місцевого самоврядування про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування;

➡️медичні документи.
2023-09-26 11:44